Do darmowej przesyłki brakuje 195.00 PLN

Apap C Plus, tabletki musujące, 10 szt

Apap C tabletki musujące - preparat zawierający paracetamol i witaminę C. Stosowany przy pierwszych objawach przeziębienia (dreszcze, bóle głowy, mięśni i ogólne rozbicie).

Producent: USP Zdrowie Sp. z o.o.

15.08 PLN
  • Produkt jest dostępny
  • Wysyłka: od 0.00 PLN
Ilość:
Zapytaj o produkt
Skład

1 tabletka musująca zawiera:
substancje czynne:
paracetamol 500 mg
kwas askorbowy (witamina C) 300 mg
substancje pomocnicze:
kwas cytrynowy bezwodny, wodorowęglan sodu, węglan sodu bezwodny, powidon, Makrogol 6000, aromat cytrynowy 135460, sacharyna sodowa, aspartam (E951), aromat cytrynowo-limonowy 135459, magnezu stearynian, sól sodowa fosforanu ryboflawiny.

Działanie

Apap C Plus zawiera paracetamol i witaminę C. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Witamina C uzupełnia zwiększone zapotrzebowanie na kwas askorbowy, występujące w czasie przeziębienia lub grypy.

Wskazania

Apap C Plus wskazany jest w krótkotrwałym leczeniu objawów występujących w przebiegu przeziębienia lub grypy, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i bóle kostnostawowe.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
Jednorazowo 1 tabletkę. Przyjmować co 4-6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki na dobę. Przed zażyciem tabletkę należy rozpuścić w ˝ szklanki wody.

Przeciwwskazania:

Nie należy przyjmować leku Apap C Plus jeśli:

  • Wcześniej obserwowano objawy uczulenia na paracetamol lub którykolwiek składnik leku.
  • Występują następujące schorzenia: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, kamica moczowa, chorobę alkoholową, fenyloketonuria.
  • Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków lub zydowudyną.
  • Nie należy stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.
  • Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Apap C Plus może powodować działania niepożądane. Należą do nich:
(oznaczanie glukozy, kreatyniny).

  • badania diagnostyczne: fałszywe wyniki niektórych badań laboratoryjnych, wykonywanych metodami oksydoredukcyjnymi
  • zaburzenia krwi i układu chłonnego: granulocytopenia (zmniejszenie liczby granulocytów we krwi), agranulocytoza (brak granulocytów we krwi), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi)
  • zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, objawy uszkodzenia wątroby
  • zaburzenia nerek i dróg moczowych: kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa
  • zaburzenia układu immunologicznego: reakcje alergiczne, jak obrzęk Quinckego, duszność, skurcz oskrzeli, zlewne poty, nudności, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi aż do objawów wstrząsu
  • zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: niezbyt często: rumieniowe, pokrzywkowe reakcje skórne i zaczerwienienie skóry


U niektórych osób w czasie stosowania leku mogą wystąpić inne działania niepożądane.
W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Uwagi:

Stosowanie innych leków
Ze względu na ryzyko przedawkowania leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i witaminę C. W przypadku równoczesnego stosowania leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny (lek stosowany w leczeniu gruźlicy), leków
przeciwpadaczkowych, leków uspokajających i nasennych, inhibitorów MAO (leki stosowane m.in. w depresji), zydowudyny (lek stosowany w zakażeniu wirusem HIV), glinu (stosowany w łagodzeniu zgagi), żelaza (stosowany w zapobieganiu i leczeniu niedokrwistości), chloramfenikolu (antybiotyk), chlorzoksazonu (lek o działaniu zwiotczającym mięśnie szkieletowe) przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza.
Stosowanie leku może być przyczyną fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych (np.
oznaczanie glukozy, kreatyniny).

 

Opinie

Dodaj opinię

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz

Twoja ocena pomoże innym podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego produktu.