Do darmowej przesyłki brakuje 195.00 PLN

Apap Junior, 250 mg, granulat, 10 saszetek

Apap Junior granulat - preparat zawierający paracetamol w pomniejszonej dawce, co zapewnia bezpieczeństwo stosowania u dzieci. Stosowwany w celu obniżenia gorączki lub złagodzenia bólu.

Producent: USP Zdrowie Sp. z o.o.

16.15 PLN
  • Produkt jest dostępny
  • Wysyłka: od 0.00 PLN
Ilość:
Zapytaj o produkt
Skład

1 saszetka zawiera:
substancję czynną: paracetamol 250 mg
Ponadto lek zawiera: sorbitol, talk, kopolimer metakrylanu butyl zasadowy, magnezu tlenek lekki, karmelozę sodową, sukraloza, magnezu stearynian, hypromelozę, kwas stearynowy, sodu laurylsiarczan, tytanu dwutlenek, N,2,3-trimetylo-2-(propan-2-ylo) butanamid, symetykon, aromat truskawkowy.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Wskazania

Apap Junior stosuje się w celu obniżenia gorączki i złagodzenia łagodnego lub umiarkowanego bólu.

Dawkowanie

Dawkę ustala się na podstawie informacji podanych w poniższej tabeli. Dawka leku zależy od wieku i masy ciała, zwykle jednorazowa dawka wynosi 10-15 mg paracetamolu na kilogram masy ciała, do całkowitej dobowej do 60-75 mg/kg masy ciała.
Odpowiedni odstęp między dawkami zależy od objawów i maksymalnej całkowitej dawki dobowej. Należy zachować co najmniej 6-godzinny odstęp pomiędzy dwiema dawkami, co oznacza podawanie leku maksymalnie 4 razy na dobę.

 

Masa ciała (wiek) Pojedyncza dawka Maksymalna dawka dobowa
17 kg - 25 kg (4-8 lat) 250 mg paracetamolu (1 saszetka) 1000 mg paracetamolu (4 saszetki)
26 kg-40 kg (8-12 lat) 500 mg paracetamolu (2 saszetki) 1500 mg paracetamolu (6 saszetek)

Lek Apap Junior podaje się wyłącznie doustnie.
Nie należy przyjmować leku po posiłku.
Granulat należy przyjąć bezpośrednio do jamy ustnej na język, a następnie połknąć bez popijania.

 

Przeciwwskazania:

Nie przyjmować leku:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek z jego składników
  • jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby

 

Działania niepożądane:

Możliwe jest wystąpienie następujących rzadkich działań niepożądanych:

  • niedokrwistość
  • niedokrwistość niehemolityczna i choroby szpiku kostnego z zaburzonym wytwarzaniem krwinek
  • małopłytkowość
  • zaburzenia zewnątrzwydzielnicze trzustki, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki
  • objawy alergiczne
  • pokrzywka
  • reakcje anafilaktyczne
  • alergie na pożywienie i leki
  • choroby nerek
  •  

 

Opinie

Dodaj opinię

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz

Twoja ocena pomoże innym podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego produktu.