Do darmowej przesyłki brakuje 195.00 PLN

Ibum forte, 200 mg/5ml, zawiesina doustna, smak bananowy, 100 g

Ibum Forte, zawiesina o smaku bananowym. 

Producent: POLPHARMA OTC

19.15 PLN
  • Produkt jest dostępny
  • Wysyłka: od 0.00 PLN
Ilość:
Zapytaj o produkt
Skład

ibuprofen 200 mg, maltitol ciekły, glicerol, guma ksantan, sacharyna sodowa, sodu benzoeasan, kwas fumarowy, disodu fosforan dwunastowodny, aromat bananowy, woda oczyszczona. 

Działanie

Preparat działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

Wskazania

Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego. Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak: bóle głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych), bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania, bóle stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (np. skręcenia), bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne, bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego. 

Dawkowanie

Dzieci od 1 do 2 lat (10-12 kg): dawka początkowa 2,5 ml. Potem w razie potrzeby 2,5 ml co 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 7,5 ml.
Dzieci od 3 do 5 lat (13-19 kg): dawka początkowa 2,5 ml. Potem w razie potrzeby 2,5 ml co 6 godzin. maksymalna dawka dobowa wynosi 10 ml.
Dzieci od 6 do 9 lat (20-29 kg): dawka początkowa 5 ml. Potem w razie potrzeby 5 ml co 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 15 ml.
Dzieci od 10 do 12 lat (30-39 kg): dawka początkowa 5 ml. Potem w razie potrzeby 5 ml co 6 godzin. maksymalna dawka dobowa wynosi 20 ml.
Dzieci i młodzież od 12 lat oraz dorośli: dawka początkowa 5 ml do 10 ml. Potem w razie potrzeby 5 ml do 10 ml co 6 do 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 30 ml.

Przeciwwskazania:

Jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek ze składników produktu; jeśli u pacjenta kiedykolwiek występowała duszność, astma, nieżyt nosa lub pokrzywka po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych podobnych leków przeciwbólowych; jeśli u pacjenta występuje lub występowało w przeszłości owrzodzenia żołądka i (lub) dwunastnicy, lub krwawienie z żołądka (lub występowały dwa lub więcej epizody); jeśli u pacjenta występowało krawienie, związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ; jeśli u pacjenta stwierdzono ciężką chorobę wątroby, nerek lub niewydolność serca; nie podawać dzieciom o masie ciała poniżej 10 kg (do 1 roku życia); jeśli u pacjenta występują zaburzenia krzepnięcia krwi; jeśli u pacjenta stwierdzono krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienia; jeśli u pacjenta występuje ciężkie odwodnienie; w okresie ostatnich trzech miesięcy ciąży; jeśli pacjent przyjmuje jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne.

 

Opinie

Dodaj opinię

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz

Twoja ocena pomoże innym podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego produktu.