Do darmowej przesyłki brakuje 195.00 PLN

Nurofen Ultima 12 tabletek

Nurofen Ultima tabletki - preparat stosowany doustnie. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Stosowany w dolegliwościach przeziębienia i grypy oraz bólach rożnego pochodzenia. Zawiera ibuprofen i paracetamol. 

Producent: RECKITT BENCKISER (POLAND) S.A.

8.26 PLN
  • Produkt jest dostępny
  • Wysyłka: od 0.00 PLN
Ilość:
Zapytaj o produkt
Skład

Każda tabletka zawiera 200mg ibuprofenu i 500mg paracetamolu, kroskarmeloza sodowa, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, kwas stearynowy, otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek, talk, makrogol, potasu glinokrzemian, polisorbat.

Działanie

Ibuprofen należy do grupy leków określanych jako NLPZ. Działanie tej grupy leków polega na zmniejsznaiu bólu, zmniejszaniu obrzeku oraz obniżaniu wysokiej temperatury ciała. paracetamol jest lekim przeciwbólowym, który dzialajac inaczej niż ibuprofen, łagodzi ból i gorączkę.

Wskazania

Leczenie łagodnego do umiarkowanego bólu związanego z migreną, bólu głowy, bólu pleców, bólów menstruacyjnych, bólu zęba, bólów reumatycznych, bólu mięśni, bólu związanego z łagodnymi postaciami zapalenia stawów, leczeniu objawów przeziębienia oraz grypy, bólu gardła i gorączki.

Dawkowanie

Leku nie należy stosować dłużej niż przez 3 dni.
Dorośli: przyjąć 1 tabletkę z jedzeniem lub piciem do 3 razy na dobę. Należy zachowac, co najmniej 6 godzinną przerwę między kolejnymi dawkami. Jeśli po przyjęciu jednej tabletki objawy nie ustępują można przyjąć maksymalnie 2 tabletki do 3 razy na dobę.

Przeciwwskazania:

Owrzodzenia żołądka, perforacja lub krwawienie, uczulenie na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników leku, kwas acetylosalicylowy, przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ lub kwas acetylosalicylowy powyżej 75mg na dobę.

Działania niepożądane:

Zgaga, niestrawnosć, objawy krwawienia z przeodu pokarmowego, objawy zapalenia opon mózgowych, reakcje alergiczne.

Często: bole brzucha lub zle samopoczucie, nudności lub wymioty, biegunka.

Niezbyt często: ból głowy i zawroty głowy, gazy i zaparcia, wysypka, obrzęk twarzy, zmniejszenie liczby krwinek czerwonych lub zwiększenie płytek krwi.

Bardzo rzadko: zmniejszenie liczby krwinek, zaburzenia widzenia, dzwonienie w uszach, splątanie, dezorientacja, depresja, omamy, zmecznie, ogolne zle samopoczucie, ostre reakcje skórne w tym powstawanie pęcherzy, wysokie ciśnienie krwi, problemy z wątrobą, problemy z nerkami, zaburzenia pracy serca

 

Opinie

Dodaj opinię

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz

Twoja ocena pomoże innym podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego produktu.